Gimnazjum nr 9
im. Noblistów Polskich
ul. St. Staszica 6, 75-449 Koszalin
tel/fax 094 345-82-14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” – pod tym tytułem zorganizowano XVI Wojewódzki Konkurs Twórczości Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W finale, który odbył się 16 czerwca w Gminnym Gimnazjum w Sianowie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego (Białogardu, Bobolic, Kobylnicy, Koszalina, Sianowa i Słupska).    FOTO

Uczniowie mieli do wyboru różne formy wyrazu artystycznego: deklamację albo śpiew utworów poetyckich, prozy lub tekstów św. Jana Pawła II. Ponadto –
od ubiegłego roku – mogli wybierać także spośród utworów jemu poświęconych. Wydarzeniu artystycznemu towarzyszyły konkursy dodatkowe: literacki, plastyczny oraz na prezentację multimedialną. W finale wojewódzkim, który odbył się w auli sianowskiego gimnazjum Grand Prix wyśpiewała sobie „Pieśnią o Bogu ukrytym” nasza uczennica Katarzyna Ryk z klasy 3e przy akompaniamencie Samuela Sobczaka z klasy 3b. I miejsce w kategorii poezji zdobyła Magdalena Jarząb z Katolickiego Gimnazjum w Słupsku tekstem „Górole pytają”; w kategorii prozy zwyciężyła uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Pietras z klasy 1d deklamując fragmenty nauczania społecznego św. Jana Pawła II z 1982 r. ; natomiast w kategorii poezji śpiewanej 1. Miejsce zdobyła Julia Piotrowska z Sianowa, która zaśpiewała „Piosenkę dla rodziców”. Patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Naszych uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Markiewicz-Krasnoborska  we współpracy z p. Markiem Redlichem
i p. Marcinem Muszyńskim. Zwycięzcom gratulujemyI i idąc myślami ks. Romanika  (jednego z jurorów), który zachęcał nie tylko młodzież, ale katechetów i nauczycieli do poznania i prezentacji niełatwych tekstów papieskich.

Ewa Markiewicz – Krasnoborska
nauczyciel-bibliotekarz