Gimnazjum nr 9
im. Noblistów Polskich
ul. St. Staszica 6, 75-449 Koszalin
tel/fax 094 345-82-14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

26 maja 2017 roku  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie odbył się konkurs ‘‘ The Koszalin Festival of English Lips 2017. Language in Poetry and Songs ”. Uczniowie naszej szkoły licznie reprezentowali naszą ,,Dziewiątkę” w trzech kategoriach tj.: piosenka angielska, recytacja poezji oraz rysunek techniką Mandala.   |FOTO|

Uczniowie liceum pamiętali także o poczęstunku i przygotowali dla nas małe co nieco. Nasza szkoła została wyróżniona, w każdej kategorii. Drugie miejsce wyśpiewała dla nas Delfina Pawlukiewicz, uczennica klasy IID.  Pozostali uczestnicy tej konkurencji  to: Wiktoria Pietras z klasy ID, Maja Tomaszek i Anna Czesyk z klasy IIB oraz Katarzyna Ryk z klasy IIIENasi uczniowie nie gorzej zaprezentowali się w recytacji poezji. Trzecie miejsce zajęła Natalia Stefańska z klasy ID, co jest ogromnym sukcesem, ponieważ jest to najtrudniejsza kategoria. Pozostali reprezentanci naszej szkoły w recytacji  to: Mateusz Lisowski i Karolina Petkowska z klasy ID. Jeśli chodzi o rozstrzygnięcie konkursu rysunku techniką Mandala to drugie miejsce zdobyła Aleksandra Makowska z klasy IIIC, natomiast nie gorzej zaprezentowała się Amelia Szewczyk z klasy IIB. Na koniec, w nagrodę za tak dużą ilość zdobytych nagród Pani Dorota Matera zaprosiła wszystkich uczestników na pyszne lody do cukierni  Kaliszczak.